Семе ртење

GIN YING BUSSINESS., LTD. се наоѓа во Taiwan производство, снабдување и извоз Семе ртење со искусен и професионален тим, имаме извезуваат нашите производи на многу земји и региони низ целиот свет. Покрај тоа, нашите производи имаат добар углед кај нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега!
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Семе ртење

и најдобра услуга.
  • Семе ртење - 5-4
Семе ртење
модел - 5-4

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

Надолжно сечење на семето на папаја.Микроструктурата на зрел папаја семе содржи целосно развиен ембрион со диференцирани меристем,радикал,и котиледони.Во зрели семиња,семената капсула има три слоја,се состои од слуз,семе,и мезофил слој на масло од насип.Внатре во насипникот е слојот од едноклеточни слоеви на микропиларниот ендосперм,кој го покрива капачето-како ендосперм и врвот на раката.Во оваа студија,резултати од надолжната секција на семиња од папаја третирани со чад-Водата покажала ниски концентрации на чад-вода(0.1%и 0.2%)го стимулирал ендоспрем да се протега и шиерот да се прекине,дозволувајќи им на радикалите да издолжат и да се појават.со што завршува семе ртење.

Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.

Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.


GIN YING BUSSINESS., LTD.
5-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Семе ртење производителот и Семе ртење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
5-9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings