Растителни фунгициди

GIN YING BUSSINESS., LTD. е производител, на снабдувачот и извозникот Растителни фунгициди со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.
имаме за нашите клиенти висок степен на

Растителни фунгициди

производи. Pls ги споделите со нас она што ви треба, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање, да ви помогне да се движи понатаму во вашиот пат кон успехот. Ние веруваме дека единствен начин да се разликува од конкуренцијата преку услугата.
  • Растителни фунгициди - 3-3
Растителни фунгициди
модел - 3-3

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Употребата на фунгициди резултираше со загадување на животната средина како резултат на акумулацијата на резидуалната токсичност и го смени протfiЛе на микроорганизми во почвата(Muthukumar et al.,2010 година).Понатаму-повеќе,потенцијалот за несакани остатоци во фабриката(Vanachter et al.,1983)и отпорност на фунгицид кај фитопатогени габи се ограничувачки фактори при користење на фунгициди во заштитата на културите(Брент,I995).Отпорност на целните патогени на хемиски а.i.го ограничува ефектотfiзамрзнување и корисен животен век на фунгицидите,кои потоа мора понатаму да се развиваат при зголемени трошоци(Ма и Михаилидес,2005).Чад-вода,која се генерира со горење на растителниот материјал и со пукање на чадот преку вода,се покажа дека го подобрува ртење,подобрување на растот,и да го промовира производството на поздрави растенија(Светлина и Ван Стаден,2004 година).Таа има потенцијал да се користи во градинарски и земјоделски индустрии,особено од страна на земјоделците без ресурси за купување на скапи пестициди.
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни фунгициди производителот и Растителни фунгициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни фунгициди производителот и Растителни фунгициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни фунгициди производителот и Растителни фунгициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings