Растителни Фунгицид

GIN YING BUSSINESS., LTD. се наоѓа во Taiwan и е специјализирана во производство, suppling и извоз на Растителни Фунгицид. Со искусен и професионален тим, имаме извезуваат нашите производи на многу земји и региони низ целиот свет, особено Taiwan. Нашите производи уживаат во добра репутација кај нашите клиенти. Го поздравуваме клиенти, деловни асоцијации и пријатели од сите делови на светот да контактирате со нас и да побараат соработка за взаемна корист.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Растителни Фунгицид

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Растителни Фунгицид - 3-2
Растителни Фунгицид
модел - 3-2

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  2. Пушеле вода на идентификуваните соединенија,имаат 3 типа на соединенија кои се значителни во оваа студија,фенолни соединенија кои може да го инхибираат растот на неколку габи и 1H-Имидазол,1-метил-4-нитрозо-5-фенил-таа способност да инхибираат и антифунгални патогени.
  3. Чад-Водата беше тестирана in vitro и in vivo за ефикасност против амортизација-исклучен предизвикан од габи од почва.Во тенџере експерименти,процентот на растенија од папаја кои покажуваат симптоми на амортизација-беше намалена со сета концентрација на чад-третмани со вода.
  4. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни Фунгицид производителот и Растителни Фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни Фунгицид производителот и Растителни Фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Растителни Фунгицид производителот и Растителни Фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings