Третман на болести на растенијата

GIN YING BUSSINESS., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Третман на болести на растенијата кои се формулирани за да одговараат на личните потреби на поединците. Нашата палета е достапен во високо количество и најмногу конкурентни цени. Ние исто така се способни да понудат на целата наша спектар како на барањата на нашите клиенти. Нашите производи е на располагање во многу разумни цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
На идните развојни пат, ние ќе преземеме добри предности на нашето истражување, како и обично, и постојано се истражуваат на употребата на нови материјали и технологии за да се подобри квалитетот и функцијата на нашите

Третман на болести на растенијата

, А со тоа да ги задоволи сите потреби на клиентите.
  • Третман на болести на растенијата - 6-4
Третман на болести на растенијата - 6-4 Третман на болести на растенијата - 6-4
Третман на болести на растенијата
модел - 6-4

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Сепак,Drewes et al. (1995)покажа дека високи концентрации на чад-водата може да биде инхибиторна на ртење, но може да биде повторно&срамежлив;duced за промовирање на нивоа преку наводнување(Де Ланге и Баучер,1993 година)Light et al. (2009)објавија дека чадот од горење на растителен материјал го стимулирал ртење на семето на бројни видови ширум светот.Така,чад-водата може да дејствува на семенски слој на начин сличен на скарификација,со што хибернатиот ембрион може поефикасно да навлезе вода и да го внесе кислородот(Егертон&срамежлив;Warburton,1998 година).
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Третман на болести на растенијата производителот и Третман на болести на растенијата снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Третман на болести на растенијата производителот и Третман на болести на растенијата снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Третман на болести на растенијата производителот и Третман на болести на растенијата снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings