Машина за пестициди

GIN YING BUSSINESS., LTD. е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Машина за пестициди. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Го поздравуваме нови и стари клиенти дома и во странство во посета на нашата компанија. Ајде да се развие постојано развиваат нови

Машина за пестициди

производи и оди напред заедно. Во потрага напред на нашата совршена соработка и resplendent достигнување во иднина.
  • Машина за пестициди - 2-3
Машина за пестициди
модел - 2-3

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Присуство на антифунгални соединенија 1-метил-4-нитрозо-5-фенил-l H-инидазол во чадот-екстракт од вода(Chumpookam et al.,2012)исто така може да придонесе за инхибиција на Pythium sp.раст.Имидазоли се група на лекови кои се активни против габи и се ефикасни и против широк спектар на бактерии&срамежлив;ria.Некои имидазолни лекови имаат способност да ги оштетат мембраните кога се употребуваат на високо ниво&срамежлив;центрирање за кратко време независно од културата и стапката на раст.
  2. Другите истражувачи покажаа дека пушат-Водата може да ги заштити семето и семето&срамежлив;lings на многу растителни видови во југозападниот дел на Западна Австралија против микробен во&срамежлив;такт,што резултира со поголемо преживување на садници и поздрави садници за трансплантација(Roche et al,1997 година).
  3. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  4. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Машина за пестициди производителот и Машина за пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Машина за пестициди производителот и Машина за пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings