Уред за пестициди

GIN YING BUSSINESS., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Уред за пестициди in Taiwan. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Нашиот асортиман на производи е во голема побарувачка на домашните пазари, бидејќи на своите супериорен квалитет и оптимални перформанси. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Нашата мисија е да се здобијат со одржлива конкурентна предност преку обезбедување на нашите клиенти со највисок квалитет

Уред за пестициди

. Ние навистина се надеваме да го прошириме бизнисот во соработка со поединци и компании од целиот свет.
  • Уред за пестициди - 2-1
Уред за пестициди
модел - 2-1

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Папаја е една од најважните тропски овошни култури со годишно производство од 9.1 милион тонови и економска вредност на U.S$6097 милиони евра(FA OST AT,2012).Амортизација&срамежлив;е голема болест на папаја(Carica papaya L.)расад во расадници,стакленици,градини,полиња,и шуми(Agrios,2005 година)и може да биде предизвикана од неколку видови на габи,вклучувајќи Rhizociania solani,Pythium spp.,Phytophthora spp.,Sclerotinia spp.,и Fusarium spp. (Стивенс и сор 1982).Овие болести се сериозни проблеми и предизвикуваат економски загуби во комерцијалното производство на саден сад
  2. Еден ден по чад-апликација за вода,Забелешки од мерењата на Pythium sp.откри загуба на структурен интегритет,абнормална деградација,деформација,абнормална лиза,цитоплазматско истекување,и хифално слабеење.Студијата покажа дека додавањето на чад-вода во почвата врши значајна супресија на болеста против Pythium sp.што доведува до подобрување на растот на папаја садници.
  3. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  4. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.

GIN YING BUSSINESS., LTD.
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Уред за пестициди производителот и Уред за пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Уред за пестициди производителот и Уред за пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings