Органски пестициди

GIN YING BUSSINESS., LTD. е производител и снабдувач на квалитетот на производите, како што се Органски пестициди и така натаму за повеќе години, кои сме работеле во партнерство со нашите клиенти да се изгради силни сојузи. Нашата репутација за иновативен дизајн, сигурност продолжува да влијае на повеќето критични на носителите на одлуки. Во иднина, ние сме посветени на обезбедување на клиенти со најдобрите производи, услуги и поддршка што заслужуваат. Ако имате овој услов, кога ОЕМ или ODM е добредојден!
Странство, креаторите се гледа во

Органски пестициди

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • Органски пестициди - 6-1
Органски пестициди
модел - 6-1

Име на производ:Возрасен лук користи во извештајот за компири

  1. Компири засадени во Саитама,Јапонија,на 10 јули,2003 година.Избор на два вида на(デジマ)и Кагошима(ニシユタカ).За тестирање на функцијата на стари лук,една зона користи стари лук и пестициди,една зона користи само пестициди.Стариот лук се администрира шест пати на 7 август,23 август,Септември 4,Септември 20,1 октомври и 15 октомври.На 4 декември,Две сорти на 5 растителни тежини споредба.

  2. Резултатите:
    Во почетокот на ноември,поради повисока температура и повеќе врнежи од дожд,компирот Alternaria solani и жетвата беа малку погодени.
    Резултатите од податоците покажаа дека тежината на компирот е повисока од онаа на зоната на пестициди во стариот лук+област на пестициди,и беше потврдено дека стариот лук бил ефикасен за зголемување на приносот на овошје и зеленчук.

GIN YING BUSSINESS., LTD.
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Органски пестициди производителот и Органски пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Органски пестициди производителот и Органски пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Органски пестициди производителот и Органски пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings