Не токсичен инсектицид

GIN YING BUSSINESS., LTD. е производител на Не токсичен инсектицид. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Нашите

Не токсичен инсектицид

се продаваат во многу места низ целиот свет и да се победи со голема восхит и нашироко се верува дома и во странство. Сериозни работи ставови и совршена по продажбата на услугата се суштината на принципот раст на компанијата.
  • Не токсичен инсектицид - 4-3
Не токсичен инсектицид
модел - 4-3

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Контролата на овие инсекти штетници во целиот свет е првенствено зависи од постојаните апликации на органофосфорни и пиретроидни инсектициди и фумиганти како метилбромид и фосфин.Исто така, беше забележан развој на отпорност на инсекти на фосфин.Нивната непрекинато и недискриминирачко користење не само што доведе до развој на отпорни видови, туку и акумулација на токсични остатоци на хранливите зрна што се користат за човечка конзумација, што доведува до опасности по здравјето.Во овој контекст,за да се избегне нерационалната употреба на синтетички хемикалии, природно произведениот чад има голем потенцијал за предизвикување смртност на инсекти и промовирање на ртење на семето и подобрување на растот на растенијата.Оваа лесно достапна технологија е добра замена за опасните хемикалии и лесно може да ја прифатат корисниците без да има негативни ефекти врз зрнестата жита и здравјето на луѓето.(Уша Јадав и Ручира Тивари 2018)
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
4-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Не токсичен инсектицид производителот и Не токсичен инсектицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
4-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Не токсичен инсектицид производителот и Не токсичен инсектицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
4-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings