Природни пестициди

GIN YING BUSSINESS., LTD. што е најголем производител и извозник кои специјализираат во Природни пестициди in Taiwan. Нашата компанија во сопственост на напредни техники, занает и опрема со совршена методи на испитување. Квалитетот е сигурен. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Ние го цениме коментари секој клиент за нашата

Природни пестициди

, Бидејќи тие се важни бази кои ние може да се развие и истражување на нови спецификации постојано. Сите видови на бизнис корпоративни планови се добредојдени да контактирајте не.
  • Природни пестициди - 2-2
Природни пестициди
модел - 2-2

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Вградување на чад-вода во вода агар медиум инхибира раст на Pythium sp.со комплетна инхибиција на раст на мицелиумот забележан за чад-концентрации на вода од 3.5% (v/v)и повисоко.Понатаму,Производството на Oospore беше целосно инхибирано во и над l.5% (v/v)чад-вода во течни култури.Целосната инхибиција на растот на мицелија и производството на ооспори на Pythium sp.ја покажа оваа ветувачка и потенцијална антифунгална активност на едноставен чад-воден раствор.Гангалната инхибиција може да се припише директно на киселата pH на чад-вода и хелатирање на транзициони метали со фенолни соединенија(Chumpookam et al.,20l2).
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Природни пестициди производителот и Природни пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Природни пестициди производителот и Природни пестициди снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings