Апликација за фунгицид

Како професионален Апликација за фунгицидПроизводителот, набавувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Ние имајќи го во предвид новите бизнис трендови во светот, каде што многу успешна глобална веледрогерија и трговците на мало беа енергично вклучувајќи различни видови на производи како приод за да привлечат повеќе клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Ние сме посветени да ви понуди одличен

Апликација за фунгицид

во комбинација со високо квалитетна услуга и конкурентна цена. Исто така и ние може да произведе според вашите одредени стилови. Искрено добредојде вашите добри фирми прават добра соработка со нас!
  • Апликација за фунгицид - 3-1
Апликација за фунгицид
модел - 3-1

Име на производ:Ефектот на концентрациите на чадната вода врз мицелискиот раст на Pythium oospore

  1. Сите концентрации на чад-Водата значително го намали производството на Pythium oospores.Целосна инхибиција на производството на ооспори беше забележана кога чадот-концентрацијата на вода е поголема од 1.5% (v/v) (Слика 1).
  2. Користење на воден агар кој содржи голем број на чад-концентрации на вода,инхибиција на мојата&срамежлив;раст на клетката на Pythium sp.беше оценета(Табела I).Во сите чад-и третман на вода,растот на мицелијата и стапката на раст помеѓу 12 и 36 часа беа значително подобрени&срамежлив;duced во споредба со контролата.Високи концентрации на чад-вода од 3.5%до 5%беа ефикасни во спречување на целиот мицелиумски раст.


GIN YING BUSSINESS., LTD.
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Апликација за фунгицид производителот и Апликација за фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Апликација за фунгицид производителот и Апликација за фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Апликација за фунгицид производителот и Апликација за фунгицид снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings