Овошен третман

GIN YING BUSSINESS., LTD. е професионална камен производ снабдувач, од областа на Овошен третман. Ние секогаш сме подготвени да се развијат нови дизајни според побарувачката на домашните и на меѓународните потрошувачите за авто електроника производи, брзо ажурирање на производи, како и да се подобри сигурноста и безбедноста за возење.
Ние сме убедени да ги задоволи барањата на сите клиенти со разумни цени, навремена испорака, и строга контрола на квалитетот. Ако сте заинтересирани во

Овошен третман

, Нашата компанија е вашиот најдобар избор. Не двоумете се да контактирајте не. Очекувам да вашето пребарување.
  • Овошен третман - 6-3
Овошен третман
модел - 6-3

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Ефект на третмани со чад врз параметрите на раст на‘Хајнц-1 3 70’домат под услови на стаклена градина.Екстракт од чад[500 мл(1 мл=0.0338floz)]подготвени од горење црвена трева бешеfiПромената низfiхартија и се користеше како основно решение.Чад-концентрациите на водата биле подготвени со разредување на 1 ml раствор со 500 или 2000 ml вода од чешма за наводнување на почвата.Садовите за третман беа наводнувани два пати неделно со чад-вода или бутенолид и еднаш со вода додека не стигнатfiкапацитет.Контролните садови беа наводнувани со вода три пати неделно(n=15плиплати) (Маној Г..Kulkarni,Глендон Д..Како што,Јоханес Ван Стаден 2008)
  2. Резултатите што покажуваат,овошото дрво се полни со 500 пати поголема концентрација на пушена вода,а процентот на овошје е значително повисок од 2000 пати повеќе од концентрацијата на пушената вода и растворот на бутелолид.(Маној Г..Kulkarni,Глендон Д..Како што,Јоханес Ван Стаден 2008)
  3. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  4. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
6-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Овошен третман производителот и Овошен третман снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Овошен третман производителот и Овошен третман снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Овошен третман производителот и Овошен третман снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
6-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings