Опрема за прскање на култури

GIN YING BUSSINESS., LTD. специјализира во производство, снабдување и извозник Опрема за прскање на култури, Со една фабрика во Taiwan. главно произведува сите видови на оваа производи. Покрај тоа, ние може да ви обезбеди со договор производство или ви помогнат да се развие и дизајн на нови производи во зависност од вашите барања. Сега, нашите производи се продаваат добро во светот; Клиентите се многу задоволни со нашите производи.
Ние може да обезбеди со најдобрите

Опрема за прскање на култури

и внимателен по-служба. Освен тоа, нашиот квалитет контролори осигура дека само најдобрите и беспрекорна спектар е донесено на пазарот.
  • Опрема за прскање на култури - 9-3
Опрема за прскање на култури - 9-3 Опрема за прскање на култури - 9-3
Опрема за прскање на култури
модел - 9-3

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Расипувањето на семето на папаја е засегнато од многу фактори на животната средина како што се температурата,светлина,pH,кислород,и влага во почвата(Ланге,1961).Под нормални услови,ртење може да се случи веднаш штом ќе се случи во 16 до 20 d. (Bhattacharya и Khuspe,2001).Ланге(1961 година)исто така покажа дека процентот ртење може да варира од 3%до 71%de&срамежлив;во очекување на сортата и температурата.Во неповолни услови,се пријави дека ртење е бавно,непредвидливо,и нецелосни(Ланге,1961 година).
  2. Чад-вода при ниска концентрација на третмани(0.1%и 0.2%)резултираше со значително повисоки стапки на ртење и намалување на просечното време на ртење(8 d) .(Jenjira Chumpookam,Хјуи-Линг Лин1,и Чинг-Чанг Шише 2012)
  3. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  4. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
9-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Опрема за прскање на култури производителот и Опрема за прскање на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
9-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Опрема за прскање на култури производителот и Опрема за прскање на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
9-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings