Методи за заштита на култури

GIN YING BUSSINESS., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Методи за заштита на култури in Taiwan која има висок квалитет и разни бои. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние може да обезбеди со најдобрите

Методи за заштита на култури

и внимателен по-служба. Освен тоа, нашиот квалитет контролори осигура дека само најдобрите и беспрекорна спектар е донесено на пазарот.
  • Методи за заштита на култури - 9-1
Методи за заштита на култури
модел - 9-1

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Амортизација-мора да се предвиди и спречи со користење на третмани за семе и трансплантација пред да се стават семето или растенијатаfield(Френклин,2001).Во експериментите за раст комора со кондензиран саден материјал расте во тресет мов,папаја растенија третирани со чад-Водата покажала намалени симптоми на амортизација-во споредба со контролните растенија третирани со вода.Понатаму.Садовите третирани со 1.5%или повисок чад-водата не покажа симптоми на амортизација-оф болест. (Хјуи-Линг Лин'Jenjira Chumpookamo,Чинг-Чанг Шиш,Вен-Хсин Чунг 2012)
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
9-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Методи за заштита на култури производителот и Методи за заштита на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
9-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Методи за заштита на култури производителот и Методи за заштита на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
9-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings