Фунгицид на култури

GIN YING BUSSINESS., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Фунгицид на култури производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Нашите добро опремени објекти и одлична контрола на квалитетот во сите фази на

Фунгицид на култури

ни овозможува да се гарантира целосна клиент? И задоволство.
  • Фунгицид на култури - 3-4
Фунгицид на култури
модел - 3-4

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Во средно и високо-надморска височина земјоделство на север-источна Индија,паднати игли на Pinus,гранчиња и намалени грмушки се изгорени на врвот на почвата за да се задушат штетници и патогени.Компирот и ѓумбирот култивирани со користење на оваа техника често се повеќе здрави(Четири и Белхабри,2009 година).Al-иако оваа практика е погодна и цена-ефикасен,исто така има многу недостатоци,како загадување на воздухот и убивање на корисни почвени инсекти и микроорганизми(Мандал и сор.,2004 година)
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Фунгицид на култури производителот и Фунгицид на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Фунгицид на култури производителот и Фунгицид на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Фунгицид на култури производителот и Фунгицид на култури снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings