Земјоделска заштита на растенијата

GIN YING BUSSINESS., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Земјоделска заштита на растенијата производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!

Земјоделска заштита на растенијата

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.
  • Земјоделска заштита на растенијата - 8-2
Земјоделска заштита на растенијата
модел - 8-2

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Ефект од чад-вода на параметрите за раст и нутритивен состав на сеење.
    Чад-вода го подобри растот на папаја садници.Садници расте додека заситени со 10%чад-вода покажа знациfiзначително подобри параметри за раст(со максимално издолжување на пука и корења од 16.7 и 21.9 мм.соодветно)од контролните садници(11.1 и 11.8 мм,соодветно).Садници исто така покажаа знациfiне може да се зголеми во пукање свежа тежина,пука сува тежина,корен свежа тежина,и коренот сува тежина во споредба со контролата.Од друга страна,l0%чад-водни растенија имале знациfiзначително поголем број лисја.Зголемена содржина на хлорофил,и поголем индекс на интелигенција на расад(9.0,34.5,и 38.650,соодветно)од контролните садници(7.8.29.7,и 22970,соодветно). (Jenjira Chumpookam,Хјуи-Линг Лин1,и Чинг-Чанг Шише 2012)
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.

GIN YING BUSSINESS., LTD.
8-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Земјоделска заштита на растенијата производителот и Земјоделска заштита на растенијата снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
8-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Земјоделска заштита на растенијата производителот и Земјоделска заштита на растенијата снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
8-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings