Земјоделски помагала

GIN YING BUSSINESS., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Земјоделски помагала кои се sturdily изградени и ценети за нивната преносливост. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.

Земјоделски помагала

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.
  • Земјоделски помагала - 7-2
Земјоделски помагала
модел - 7-2

Име на производ:Чад од чад-уред за екстракција вода

  1. Чадот-добиен бутенолид,3-метил-2H-furo[2.3-в]пиран-2-еден,е едноставно органско соединение кое може да го зголеми нивото и стапката на ртење на семето,го прошири опсегот на животната средина над кој може да се појави ртење и да има позитивен ефект врз енергијата на расад.Следствено,бутенолидот има широк спектар на потенцијални апликации кои опфаќаат хортикултура,контрола на плевелот и еколошка реставрација.Тука ја разгледуваме изолацијата и идентификацијата на ова соединение од растение—изведени чад.Нејзините ефекти врз растенијата и сегашната состојба на знаење за можен начин на дејствување,како и влијанијата што може да ги има во природната средина. (М..Е.Светлина,М..Јас.Daws,J.Ван Стаден 2009)
  2. Чад-вода покажува ветувачки резултати за подобрување на ртење на семето,раст на расад и контрола на некоја растителна болест.Покрај тоа,чад-водата може да ја штеди употребата на комерцијални хемиски ѓубрива,фунгицид,што ја прави изводлива технологија за не-модел за управување со хемиски пестициди.
  3. Чад од чад-вода уред за екстракција машина на Тајван патент сертификат и Кина патент сертификат.
GIN YING BUSSINESS., LTD.
7-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Земјоделски помагала производителот и Земјоделски помагала снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
GIN YING BUSSINESS., LTD.
Земјоделски помагала производителот и Земјоделски помагала снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во cropprotectionmachinery.com
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings